Wojna stadionowa

Prawdziwy mężczyzna od czasu do czasu musi pokibicować. Nie sobie. Tylko komuś. Na szczęście na wielbiciela sportu czeka w Europie wiele drużyn. Można wybierać do woli zgodnie z upodobaniem kolorystycznym lub geograficznym. Kędzierski, jako fan stadionów, zapragnął przekonać Rejenta do sportu w sposób najbardziej wyrafinowany. Stylizacją.


wojna_futbolowa_2
Jako typowy piknik Piotr prezentuje ubiór wygodny, można rzec sportowy. Jednak jest to sportowość niepozbawiona elementów, jeśli nawet nie elegancji, to na pewno dobrego smaku pomnożonego przez zasobny portfel. Trend wyznaczony przez kibiców brytyjskich u Piotra nabiera charakteru narodowego. Kurtka ACRONYM oprócz oczywistej formy użytkowej, wyrażonej ilością kieszeni przydatnych do zabrania na mecz wszystkich swoich essentials, przykuwa wzrok kontrastową kolorystyką kaptura.
Zdaje się on niejako wyrastać ze spójnej całości białej – to ważny, bo należny tylko osobom majętnym, kolor – kurtki w sposób wręcz dramatyczny, bardzo gwałtowny.

wojna_futbolowa_3
Oczywista symbolika męskiego charakteru i dzikości serca Kędzierskiego nie może przysłonić żadnemu widzowi tego brutalnego przecież widowiska jakim bez wątpienia jest mecz dwóch narodowych drużyn. Dzisiaj wszak mecz Polska-Armenia i Piotr barwą swojego kaptura zdaje się wspierać narodową reprezentację wzywając ją aby grała do krwi ostatniej.
Ciekawe czy ACRONYM, firma dbająca wręcz obsesyjnie o jakość i techniczną charakterystykę swoich produktów wzięła pod uwagę jak mocne emocje może budzić kolorystyka tej kurtki z bieżącego sezonu. Postaramy się kiedyś ich o to zapytać.

wojna_futbolowa_4

W porównaniu z kurtką spodnie Kędzierskiego nie wyróżniają się niczym szczególnym. I doskonale. taka jest rola spodni podczas wizyty na stadionie. W tłumie spodni nie widać i zdaje się, że wygoda jest tutaj priorytetem. Jednak już ich kolorystyka nie jest przypadkowa i zdaje się mówić, że z niejednego pieca, z niejednej pralki, one chleb jadły. Piotr w tych denimowych, mocno spranych, dżinsach wygląda na weterana stadionowego i z pewnością zasłużył na takie określenie.

wojna_stadionowa_10

Obuwie pasujące kolorem do kurtki czyli tak zwany matching. Jest to efekt pożądany w pewnych środowiskach. Tutaj osiągnięty z łatwością. Wybrać Adidas Ultra Boost w innym kolorze to grzech. Białe wyglądają najlepiej. Zwłaszcza gdy ma się ich kilkanaście par.

wojna_futbolowa_5
Rejent jako zupełny żółtodziób jeśli chodzi o stadionowe potyczki zdecydował się na zabieg zgoła inny. Swój brak otrzaskania z etykietą meczu postponuje szalikiem, który na pierwszy rzut oka zdaje się być zbyt długim. Może i tak, ale tutaj chodzi o to aby był on widocznym. Nie jest w barwach klubowych ani narodowych – na takie uzurpatorstwo sobie nie pozwalamy – ale jest noszony widocznie z okazaniem szacunku kibicom, którzy szaliki lubią nad wyraz.

wojna_futbolowa_6
Zresztą każdy element stroju Rejenta zdaje się prowadzić świadomy dialog z piknikowym ubraniem Kędzierskiego. Denimowa kurtka nawiązuje do młodzieżowej wygody niekrępującej ruchy, ale jest wykonana ze sztywnej niespranej tkaniny i na domiar wszystkiego jest produkcji japońskiej. Czy ktoś z Państwa zna jakąś drużynę z tej dalekiej azjatyckiej krainy? No właśnie.
Michał zaś na mecz zakłada do takiej kurtki spodnie marki japońskiej i do tego tak samo egzotyczną – choć popularnej marki – bluzę. Uważnemu obserwatorowi zdaje się mówić: „Szanując Wasze style ubierania się na mecz, nie chcę narzucać swojej interpretacji. Stanę więc z boku”

wojna_futbolowa_7

I tak robi. Staje z boku stopami obutymi w model, który z daleka wyda się iście brytyjski, znany wielu gościom – tym proszonym i nieproszonym – stadionów. Ale nie – Rejent nie daje uchwycić nawet cienia wątpliwości w swym stosunku do futbolu. Jak Mario Balotelli podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku, strzelając głową, pokonuje reprezentację Anglii 1:2, tak włoski projektant Mauro Griffoni kradnie narodowy symbol brytyjskiego przemysłu obuwniczego, wyposażając tym samym Rejenta w to co ten lubi najbardziej – w wyrafinowany dystans i ironię godną dżentelmena.

wojna_futbolowa_8

zdjęcia: Grzegorz Broniatowski http://grzebro.com/

Kędzierski

kurtka: ACRONYM http://www.firmamentberlin.com/

spodnie: DIESEL BLACK GOLD https://www.vitkac.com/

obuwie: ADIDAS ORIGINALS ULTRA BOOST http://www.adidas.pl

Rejent

kurtka: KOLOR BEAMS https://www.ssense.com/

bluza: UNIQLO http://www.uniqlo.com/

szalik: YOU MUST CREATE http://www.yoox.com/

spodnie: EDWIN https://edwin-europe.com/

buty: MAURO GRIFFONI http://www.yoox.com/

Dodaj komentarz