Wiosenna stylizacja z pocztą w tle

Dzisiaj przeniesiemy się z Państwem do przeszłości. Do czasów kiedy ludzkość nie znała pojęć e-mail, facebook, sms czy tinder. Ludzie, zwłaszcza zakochani lub urzędnicy, wysyłali do siebie listy. Pisane odręcznie. Czasem na maszynie. Ja teraz piszę ten wpis na komputerze amerykańskiej marki. Z pocztą w tle.
W tym wpisie oprócz tematu mody poruszymy temat zanikającej, w kraju i na świecie, tradycji poczty.

📩

„Świat ma co najmniej tysiąc wiosek i miast
List w życiu człowiek pisze co najmniej raz”

📩

rejent_kedzierski_poczta_2

Najlepiej zainwestowane 300 dolarów

Niektórzy z Państwa mogą tego nie zauważyć, ale z Michałem jesteśmy różnie od siebie ubrani. Zacznę z grzeczności od głowy kolegi Rejenta.
Oakley Frogskin to klasyczny model tej kalifornijskiej marki. Firma została założona w garażu Jamesa Jannarda. Młody mężczyzna władował w interes cały swój majątek czyli 300 dolarów. Myślę, że było to jedne z najlepiej zainwestowanych 300 dolarów w historii ludzkości. W 2007 roku kiedy Pan Jannard sprzedawał firmę włoskiemu potentatowi branży optycznej Luxottica swoją firmę zgarnął za nią 2,1 miliarda dolarów. Jak na firmę, której nazwa wzięła się od imienia psa właściciela to całkiem sporo. Model Frogskin swoją premierę miał w 1985 roku.
✉️
„Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie
Zamknij gaz, to co, że za granicą wujka masz”
✉️
rejent_kedzierski_poczta_3


Kurtkowy klasyk z lat 30-tych

Kurtka typu Harrington. Klasyk. Fason wymyślony w latach 30 ubiegłego stulecia w Wielkiej Brytanii. Trzydzieści lat później zdobył wielką popularność dzięki ruchom skingeadów i MOD-sów.
Marka Baracuta, model G9. Legendarny model produkowany do dziś. Taką właśnie kurtkę ma na sobie Michał. Jak w przypadku wielu innych marek Baracuta jest mniej znana od swoich naśladowców jak Fred Perry czy Lonsdale, które takie kurtki mają w swojej ofercie i stały się elementem praktycznie każdej ich kolekcji.
📯
„Znaczki pocztowe drukuje się różnymi technikami. Jedną z nich jest staloryt.
W procesie produkcji znaczków wykonywanych taką techniką rytownik
odwzorowuje ręcznie za pomocą rylca projekt graficzny znaczka na stalowej
płytce – miniaturowej matrycy wielkości znaczka pocztowego.”
📯
rejent_kedzierski_poczta_4

Koszulka Jamesa Bonda czyli Anglia vs USA 2:1

Pod kurtką nieznacznie, ale jednak, wystaje koszulka brytyjskiej firmy Sunspel. Znów mamy do czynienia z firmą pochodzenia brytyjskiego. Znów to firma jest przedsiębiorstwem z bogatą historią.Powstała w 1860 roku i aż do 2005 roku była w rękach rodziny Hillów. Oprócz tak zwanych basiców firma  specjalizuję się również w bokserkach. W koszulkach dumnie prezentował się Daniel CraigCasino Royale i Quantum of Solace.

 
💜
Pierwszy list miłosny napisany w języku polskim datowany jest na 1429 rok.
Wysłał go Marcin z Międzyrzecza.
List zaczyna łaciński zwrot Ad dilectam, co znaczy Do ukochanej.
💜
rejent_kedzierski_poczta_5

Japońskie Levisy czyli Anglia 2, USA 1, Japonia 1

Spodnie z Japonii. Edwin to również firma z tradycjami. Może nie są to czasy sprzed epoki wiktoriańskiej, ale rok założenia 1969 robi w dzisiejszych czasach wrażenie. ED-75 to model kultowy. Na metce napisane jest MID RISE TAPERED. To takie japońskie Levi’s 501. Salvage Denim? O co z tym chodzi. Dla fetyszystów jeansów detal bardzo ważny. Krawędź materiału zakończona jest tasiemką przez co jeansy nie będą się, mówiąc brzydko, tak łatwo pruć.
💌
„Listy do M. – polski film komediowy z 2011 roku w reżyserii Mitji Okorna”
💌

rejent_kedzierski_poczta_8

Buty Indiany Jonesa czyli Anglia 2, USA 2, a Japonia 1

Buty Alden to zupełnie inna para kaloszy. Tak jak w przypadku Sunspel firma miała swój epizod w światowym kinie. Alden 405 nosił Indiana Jones. Buty są ręcznie robione, i są jakby to wyśpiewał Bruce Springsteen urodzone w Ameryce. Pan Alden rozpoczął swoją przygodę w 1884 roku. Jak sami wiecie mamy wielką słabość do historii marek, więc jeżeli te buty Wam się spodobały polecamy lekturę ich strony www i zakładkę history.

✉️
„Ja wiem kto w życiu myśli nie pisze nic.
Kto bardzo kocha pisze długi list”
✉️

rejent-kedzierski-poczta-9

rejent_kedzierski_poczta_11

Płaszcz synonimem luksusu

Płaszcz jak wiele moich ulubionych części garderoby kupiłem w stolicy kraju kapitalistycznego. RFN od zawsze było dla mnie synonimem nieosiągalnego luksusu. Dni kiedy dziadek i wuj wracali do domu z Berlina Zachodniego z reklamówkami sklepów sieci Globus do tej pory są moimi najlepszymi wspomnieniami z dzieciństwa. Płaszcz, który Państwo widzą to Adidas SLVR. Z tego co wyczytałem Adidas zamknął tę linię ze względu na nowe kolaboracje z Rickiem Owensem czy Rafem Simonsem. Stało się to w 2014 roku, więc prezentowany rarytas ma co najmniej 3 lata.

rejent_kedzierski_poczta_12

Talking Heads na koszulce

Koszulkę za to kupiłem sobie, w nagrodę za kolejny rok życia, w Berlinie w maju tego roku. Belg Raf Simons połączył siły z amerykańskim fotografem Robertem Mapplethorpem. Połączył siły to jednak nadużycie. Nie jest to kolaboracja, bo fotograf zmarł na AIDS w 1989 roku. Polecam życiorys artysty, bo jest co poczytać. Na klatce piersiowej widać zdjęcie młodego Davida Byrne’a lidera Talking Heads.
To ja teraz sobie przypomnę i dynamicznie niczym Tadeusz Drozda przejdę do mojego ulubionego reżysera filmowego…
Jak Simons to Mapplethorp. Jak Mapplethorp to Byrne. Jak Byrne to Sorrentino.

Dorzucę jeszcze fakt literacki. Byrne, gdziekolwiek na świecie się pojawia, w bagażu ma rower, którym porusza się po mieście w którym akurat jest. Polecam książkę „Dzienniki Rowerowe„. Ten Byrne jest po prostu fajnym człowiekiem.

rejent-kedzierski-poczta-12

Fajne lecz niewygodne spodnie

Spodnie to Diesel Black Gold. Fajne, ale niepraktyczne, bo mają bardzo niski stan i są po prostu niewygodne, ale prezentują się dobrze. Szczególnie z butami Y-3.

rejent-kedzierski-poczta-15

Buty wygodne i fajne

Nowa kolekcja, ale nie nowy model. Y-3 Yoshi Run pojawia się po raz kolejny. Bardzo wygodny but na podeszwie typu boost, która jest teraz flagowym systemem Adidasa. Kolaboracja Adidasa z Yamamoto to moim zdaniem jeden z najlepszych modowych mezaliansów” Tak pisałem rok temu o tym modelu. Rok temu opisywałem egzemplarz w kolorze czarnym, a ten jak sami Państwo widzą jest w kolorze białym. Świat jest pełen skrajności.
„W swoich początkach polska poczta związana była z władcą i dworem.
Korespondencję książąt i królów polskich przewozili posłańcy zwani komornikami.”
✉️📯

rejent-kedzierski-poczta-14

Last but not least

Ostatnią rzeczą, o której należy wspomnieć jest plecak 1991.international. Multicam camo. Świetny design i taśma odblaskowa 3M. Część z Was już wie, ale na razie nie będziemy zdradzać więcej szczegółów…O tym będzie w następnym odcinku.

Listonosze! Nie obrażajcie się…

rejent-kedzierski-poczta-20
rejent_kedzierski_poczta_2
Miało być również o poczcie, ale temat się delikatnie mówiąc rozmył. Mam nadzieję, że żaden z listonoszy czytających ten tekst się nie obrazi.

zdjęcia: Grzegorz Broniatowski http://grzebro.com/

Kędzierski

koszulka: RAF SIMONS

spodnie: DIESEL BLACK GOLD

płaszcz: ADIDAS SLVR

obuwie: ADIDAS Y-3 ROSHI RUN

plecak: 1991 INTERNATIONAL http://1991.international

Rejent

koszulka: SUNSPEL

spodnie: EDWIN

kurtka: BARACUTA

pasek: GANZO JAPAN

okulary: OAKLEY FROGSKINS

buty: ALDEN

Dodaj komentarz