Walka kraty z tropikami

Wiosna nadeszła przebojem

i wyrwała nasze serca ze szponów późnej zimy i mroźnego przedwiośnia. Natychmiast pobieżyliśmy przejrzeć szafę. Jeden z nas miał przygotowany strój kojarzący się z tropikami, u drugiego zaś z szafy wypadła archetypiczna koszula w kratę!

Jaką koszulę wybrać?

To nie są sprawy życia i śmierci… To coś więcej. Tutaj chodzi o styl. A styl to Wasze narzędzie na to jak postrzegają Was inni. Jeśli nie dbacie o ich zdanie to tym bardziej ono Was interesuje. Nie zależy Wam jak o Was mówią? Gratuluję, wybraliście styl na anarchistycznego abnegata. To mocny fajny statement.

krata_vs_tropik_1

Ale wróćmy do naszego wyboru. Przedstawiamy go na przykładzie dwóch mężczyzn. Tak się składa, że to my.

Piotr i jego koszula w kratę

To osoba dbająca o sprawy codzienne, odpowiedzialna i rozsądna. Czy takim jest naprawdę tego nie zdradzę, ale na takiego wygląda. Zwłaszcza w koszuli w kratę zaprojektowaną przez projektanta z Japonii o typowym dla tamtego kraju brzmieniu czyli Miharę Yasuhirego.

krata_vs_tropik_2

Po powyższym zdjęciu nie nikt nie ma wątpliwości, że ten na pozór odziany w nudną kratę mężczyzna jest kimś wyjątkowym. Wyjątkowość swą podkreślił Piotr bowiem po kolei:

 1. Długością koszuli. Gdyby nie męską była, nazwałbym ją „prawie-suknią
 2. Jej krojem. Długość bowiem przełamana jest specyficznymi przecięciami. Czy defekt to czy też zamierzony efekt szoku to wie tylko Pan Mihara, a skontaktować się z nim nawet my nie umieliśmy
 3. Haftami na plecach. NO CLUB LONE WOLF – ten napis tak niepasujący do osobowości mojego przyjaciela przykuwa wzrok i daje do myślenia „Co za figlarz z tego typa w koszuli

 

Michała koszula spełnia marzenia o egzotyce

Każdego dnia i w każdej minucie poszukuję w sercu swoim egzotycznych tropów. Chciałbym być jak Paul Gaugain (malarz taki… z Francji), tylko że nawet on uważał, iż spóźnił się na Tahiti o – bagatela – sto lat.

krata_vs_tropiki

Do takiej koszuli pasują jednokolorowe tatuaże obrazujące zwierzęta pochodzenia nieeuropejskiego jak np. lwy oraz motywy przedstawiające egzotyczne kobiety. I na potrzeby tej sesji ja takie tatuaże sobie przygotowałem. A jak podreślam wyjątkowość moje koszuli? Zupełnie inaczej niż Piotr:

 1. Wzory liści palmowych są w stonowanych kolorach. To tropiki bardziej przyjazne północnoeuropejskiemu oku, tak bardzo przyzwyczajonemu do szarości
 2. Kora to nie tylko część drzewa – ta widoczna na zdjęciu pomarszczona tkanina to zapomniana w Polsce kora lub inaczej mówiąc tkanina gofrowana
 3. Egzotyczne perły – zostały użyte do wyprodukowania jej guzików
 4. Miejsce produkcji tej niebywałej koszuli to nieodległe nam Niemcy. To absurd, ale to niemiecka firma A Kind Of Guise, którą bardzo lubię i promuję jako samozwańczy ambasador

Do koszuli w kratę tylko Dior

Piotr to tradycjonalista jakich mało. Mimo, że przełamał konwencję koszuli jej specyficznymi cechami to spodnie musi mieć klasyczne.

krata_vs_tropiki_5

Na szczęście Christian Dior zadbał o to aby z taką pieczołowitością wycinane ręcznie dziury wyglądały na przypadkowe. Dzięki temu postronny obserwator nie wie jak doskonałe designersko spodnie ma Piotr. Chyba, że przeczyta ten artykuł. To wtedy wie.

Do dżinsów tylko adidasy

I to adidasy oryginalne bo firmy Adidas Originals. Piotr nie byłby sobą gdyby nie zadbał o to aby model był oryginalniejszy od innych. To oczywiście słynne Yeezy czyli buty, które Kanye West (artysta taki, raper… z Ameryki) zaprojektował tylko po to aby młodzi ludzie, parający się resellingiem (czyli spekulacją rzecz nazywając prawdziwe) mieli po co stać w kolejce przed premierą. Piotr ponieważ nie jest młody w kolejce nie stał. Zapłacił dużo, ale kwotę sklepową.

krata_vs_tropiki_6

Niezwyczajny pasek Gucci

Moje spodnie są zwykłe chociaż nadzwyczaj pasują do koszuli. Może dlatego iż są produktem tej samej firmy. Nie będę ich dłużej opisywał albowiem były już elementem naszych sesji fotograficznych i może uda mi się uniknąć dyskusji ze strony fanów czy to aby wypada. Wiadomo, że nie wypada, ale wiadomo też, iż nasz blog jest przedsięwzięciem niekomercyjnym i samofinansującym się. Nie wchodzą w grę dotacje z Unii ani możni sponsorzy (chociaż na takich czekamy! piszcie Państwo na rejentkedzierski@rejentkedzierski.pl)

krata_vs_tropiki_7

Zwyczajność spodni przykrywam paskiem marki włoskiej.

Jaka to marka? Bystry czytelnik dopatrzy się podpowiedzi w logo z którego w całości składa się klamra, a czytelnik niebystry tego nie czyta tylko przegląda zdjęcia.

Tak to pasek oryginalny. Nie nie kupiłem go w Polsce bo w jedynym sklepie nie było kolorów ani rozmiarów czyli nic nie było.

Buty egzotyczne bo japońskie

krata_vs_tropiki_8

Visvim to marka, za którą nie ma kolejek. I tak wszystko zostało już wykupione. Poza tym buty te zawsze wyprodukowane są z naturalnych materiałów miast siateczek i plastików tak więc nie zużywają się tak szybko jak sneakersy. Przypuszczam, że ekonomista po wnikliwej analizie zaleciłby zakup visvimów w miejsce nawet najnowszych Yeezy.

Dodatkowo model buta jest mokasynem bez sznurowadeł co w Polsce budzi skojarzenia inne niż chciałbym.

To zaleta. Nie warto być oczywistym.

krata_vs_tropiki_10

 

Styl się wyróżnia jeśli ma gdzie

Jeśli już zdecydujecie się na jeden z prezentowanych przez nas styli koszul, miejcie na uwadze, iż wyróżni on Was z tłumu jeśli tylko znajdziecie się w nim.

Wyróżnić od jednej osoby można pod warunkiem, że ubierze się ona zupełnie inaczej. Od Was.

Tak właśnie uczyniliśmy z Piotrem i dzięki temu poniższe zdjęcie wygląda tak atrakcyjnie.

krata_vs_tropiki_11

 

Przyjaźń rozsądku z marzeniami

I na koniec zwróćcie proszę uwagę jak pięknie koegzystujemy ze swoimi własnymi tożsamościami wizualnymi w miejskiej otulinie Parku Łazienkowskiego. Uzupełniamy się wzajemnie.

 • Piotr ma dłuższe to co ja krótsze
 • Ja nie mam czapki, tam gdzie ma ją on
 • On ma podarte to co ja zaprasowane w kant
 • Ja mam wsuwane co on sznurowane

Ale obydwaj mamy ze sobą te same tematu do rozmowy.

 • Kobiety
 • Życie ku sukcesom
 • Styl
 • Pisanie dla czytelników

krata_vs_tropiki_12

 

zdjęcia: Grzegorz Broniatowski http://grzebro.com/

Kędzierski

koszula: MIHARA YASUHIRO

spodnie: CHRISTIAN DIOR http://www.vitkac.com/

obuwie: ADIDAS YEEZY http://chmielna20.pl

czapka: ’47 Brand

Rejent

koszula i spodnie: A KIND OF GUISE http://akindofguise.com

buty: VISVIM

pasek: GUCCI

okulary: RAY BAN

Dodaj komentarz

 • 🙂 Jestem pod wrażeniem ,szczerości płynącej z tych zdjęć i rewelacyjnego tekstu , stroje dobrane na zasadzie współgrających i uzupełniających się wzajemnie przeciwieństw pokazują bogatą różnorodność wnętrz obydwóch Panów . Nie da się jednoznacznie powiedzieć, która stylizacja jest lepsza .Bardziej na oczy działa mi widok Piotra ,nonszalancki styl połączony połączony ze zwyczajną elegancją cudownie odzwierciedla jego „skomplikowaną” (prawdopodobnie) osobowość 🙂 .Pozdrawiam 🙂