Szacunek dla przyjaciół

Karkołomna stylizacja mająca za zadanie połączyć nasze wszystkie blogowo-życiowe pasje. Zamiłowanie do klasycznej elegancji. Umiłowanie streetwearu i sportu. Szacunek dla osiągnięć przyjaciół. Miasto nocą.
Chcieliśmy ująć to zgrabnie w tytuł Szacunek dla przyjaciół, tak abyście mogli poczuć o czym jest tekst zanim go przeczytacie.

Mamy serca i w nie spoglądamy

W naszej pracy nad blogiem chcemy zawsze mieć serca i patrzeć w serca.
Czasem czyjeś, przeważnie nasze. Nasze serca nie pozwalają nam zapomnieć skąd pochodzimy jako Fashion Bloggers for Adults. Wzięliśmy się – jeśli już nie pamiętacie – z jednego bowiem marcowego zdjęcia wykonanego przez uznanego fotografa mody Łukasza Ziętka, który – tak się jakoś złożyło – jest naszym przyjacielem.

fashion_blogging_for_adultsNa rzeczonym zdjęciu odziani w sportowe obuwie i takież spodnie równym krokiem maszerowaliśmy powiewając połami eleganckich płaszczy wzdłuż budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Podobało Wam się to. Bardzo. I to Wy namówiliście nas na tego bloga. Właśnie wtedy.

Szacunek dla przyjaciół

mokotowska_by_night_1Teraz w siódmej już z kolei stylizacji Piotr ponownie stawia na sport. Decyzja wyrafinowana estetycznie, ale podbudowana emocjonalnie. Serce Piotra – a i moje również – sięgnęło w obszary patriotyczne. To co Piotr ma na sobie jest bowiem efektem współpracy klasycznej, istniejącej od ponad 40 lat marki PAJAK SPORT, producenta kurtek puchowych i śpiworów z warszawskim biurem projektowym LANGE & LANGE Design, które odpowiada za szereg rebrandingów i kierunków artystycznych wielu marek.

mokotowska_by_night_3

Szanujemy polskie marki

Zwłaszcza gdy prowadzą je nasi przyjaciele. U Pana Andrzeja Pająka zamawiałem tkaniny do mojej marki HCA Heavy Conditions Apparel ponad 20 lat temu, a z kolei bliźniacy Aleksander i Gustaw Lange to więcej niż przyjaciele. To część mojego życia. Poznałem ich gdy obchodzili osiemnaste urodziny. Minęło kilkanaście lat, a oni nadal mają tyle samo energii i kreatywnej ciekawości świata, ale za to dużo więcej osiągnięć.
Z Aleksandrem współtworzyłem cały wizerunek wspaniałej, historycznej już marki Syndrom SUPERIOR, a z kolei Piotr jest pod wrażeniem kreatywnego talentu Gustawa.
Jako naszą odę do braci Lange & Lange, a także firmy PAJAK SPORT ubraliśmy więc Piotra w komplet kurtki i szortów zimowych. Nie winimy Was, że nie mieliście świadomości istnienia takiego produktu. Nie każdy może przyjaźnić się z bliźniakami, nie każdy umie.

mokotowska_by_night_4

Metaliczny połysk sportowej powłoki

Kurtka Piotra połyskuje w nocnym świetle latarni, a krój stylizowany na lata 80-te czyli wkładana przez głowę kangurka, na którą Amerykanie mówią anorak sugeruje gotowość do działania. Wielorakiego. Może to być wspinaczka, może to być wyprawa piesza przez knieje, a mogą to być zakupy na które oczekują przecież duże kieszenie.

mokotowska_by_night_4
Zarówno kurtka jak i szorty wykonane są z wykorzystaniem puchu gęsiego. To oznacza iż są bardzo ciepłe i o ile pod szorty Piotr, uwzględniając zasady męskiej elegancji (nie pokazujemy nagich łydek w mieście!) założył sportowe obcisłe legginsy (to model męski, gwarantujemy), to pod kurtką mógł sobie pozwolić na jeno koszulkę jednej z dwóch ulubionych marek: Acne lub 1991International.

mokotowska_by_night_4 20161104_rk_0968
Tę swawolną acz zdecydowaną stylizację dopełnia wełniana, luźno szyta, czapka Y-3 oraz wygodne adidasy marki Adidas. Staramy się poruszać w obrębie klasycznych brandów, które tworzyły historię. Jak dżip to marka Jeep, a np. ksero tylko robimy na maszynach Xerox. Tacy jesteśmy – doceniamy dziedzictwo.

mokotowska_by_night_6

Płaszcz Acne jako dziedzictwo

Dziedzictwo naszego bloga to przecież płaszcz i na sobie prezentuję właśnie go. Beżowy płaszcz o lekkiej łososiowej nucie, który Piotr zakupił w samym Nowym Jorku pozwala na oderwanie Waszego wzroku od metalicznego połysku produktów PAJAK i docenienie tej monochromatyczności mego ubioru, która tak bardzo pasuje do późnojesiennej Warszawy nocą.

mokotowska_by_night_7
Będący szwedzkiej proweniencji płaszcz wymusił na mnie wybranie pod niego czegoś z innej części świata – bluza kanadyjskiej marki Reigning Champ jest w dodatku tamże wyprodukowana, a jej dyskretnie przełamany melanżową nicią kolor bordo jakże pasuje zarówno do beżu jak i military khaki, który opatula Piotra.

mokotowska_by_night_8
Japońskie spodnie z wełny

Spodnie powtarzając schemat płaszcz vs bluza, pochodzą z Japonii. Marka Head Porter Plus to odzieżowy sublabel Portera czyli bardziej streetwearowych od reszty ich produktów, toreb pochodzących z manufaktury Yoshidy (o której zresztą, jeśli finanse i czas nam pozwolą, zrobimy kiedyś wyjazdowy materiał). Są wykonane – tak jak płaszcz – ze stuprocentowej wełny i nietypowo jak na mnie są dość krótkie. To pasuje do mojej mocnej sylwetki i powoduje, że – optycznie – nogi nie są zbyt ciężkie. Lekkość naturalnego ubioru podkreślają także moje buty.

mokotowska_by_night_9
Adidas NMD z plecioną cholewką nie są tak sportowe jak Boosty, ale zdejmują trochę powagi, którą nadał płaszcz.
Aby było im łatwiej na dłonie założyłem zupełnie sportowe rękawiczki z ochraniaczami na kostki marki Oakley. Są dziwne i mają ładny kolor. Jeżdżę w nich na motocyklu w lato, zatem jesień mogą spędzić na planie zdjęciowym dwóch Waszych ulubionych Fashion Bloggerów.

 

zdjęcia: Grzegorz Broniatowski http://grzebro.com/

Kędzierski

kurtka: PAJAK SPORT by LANGE & LANGE DESIGN http://chmielna20.pl/

spodnie: PAJAK SPORT by LANGE & LANGE DESIGN http://chmielna20.pl/

obuwie: ADIDAS POWER BOOST http://www.adidas.pl/

czapka: Y-3

Rejent

płaszcz: ACNE STUDIOS http://www.acnestudios.com/eu/en/man/

bluza: REIGNING CHAMP

spodnie: HEAD PORTER PLUS http://store.headporter.co.jp/

buty: ADIDAS NMD http:/www.adidas.pl

rękawiczki: OAKLEY

Dodaj komentarz

  • Pan Michał jak zwykle z klasą podszedł do tematu , jeśli chodzi o Pana Piotra i jego zielone wdzianko ,niewątpliwie swój urok ma , odzwierciedla zapewne ciekawe pokłady fantazji i różnorodność myśli Modela. Chciałam również podziękować Panom za niezwykle ciekawy odcinek szósty uroczej cyklicznej audycji .Wyjątkowość i nietuzinkowe podejście do wielu zagadnień sprawia ,że z ogromną radością oczekuję ,każdej nowej perełki w eterze zwyczajności . Najwspanialsze jest to ,że od razu wiadomo ,że w duszy gra Wam „niezwyczajna ” muzyka ,a ile o ciekawej etymologii niektórych wyrazów można się dowiedzieć …..:)

      • Doceniam Panów różnorodność osobowości ,która czyni wspaniałą mieszankę przez co na zawsze pozostanę wierną popleczniczką waszego bloga i nie tylko jego .Czaru Wam nigdy nie brakuje ,klasę myślę,że niewątpliwie Pan Piotr też posiada ,a przez zderzenie tak uzupełniających się nawzajem różnorodnych charakterów my zebrani w okół tak cudownego Zjawiska możemy powiedzieć bye bye monotonio 🙂