Rakieta!

Rakieta!

Long time ago in a galaxy far far away… George Lucas też nie wiedział jak zacząć. Pomógł mu Brian de Palma, który podpowiedział, że całą sagę trzeba jakoś baśniowo wprowadzić. Stąd te charakterystyczne napisy na tle gwiazd.

Mi nie ma w tym momencie kto podpowiedzieć. Jak zwykle pewnie będzie chaotycznie, ale liczę na dobrą wolę czytelników.

_R007037

Domówka

Po pierwsze wszystko się zaczęło na domówce. Nie wiem kogo. Gospodarz zaproponował, żebyśmy coś z Krystianem zagrali. Wzięliśmy komputery. Podłączyliśmy głośniki i zaczęliśmy puszczać różne kawałki. Na tym etapie nie było mowy o jakimkolwiek miksowaniu. Stosowałem metodę stop/play. Znakiem charakterystycznym dla mojej techniki były dość długie przerwy między jednym kawałkiem, a drugim. Kilka domówek zostało przez nas zaliczonych i znów mam braki w pamięci, ale jakiś szaleniec musiał nam zaproponować granie w klubie.

_R007393

Exboyfriends

Odwrotnie do naszych umiejętności ewoluowały nazwy naszego kolektywu. Najpierw nazywaliśmy się Hanna Barbara, potem było Audio Quattro (do składu dołączyło dwóch naszych kolegów), a gdy AQ po jednej z imprez kłótnią zakończyło swój los, wspólnie z Krystianem powołaliśmy Exboyfriends. I tak graliśmy barbarzyńsko traktując wszelkie dj’skie świętości. Byliśmy zaprzeczeniem fachowców przy pracy. Liberalnie podchodziliśmy do alkoholu,używek, ludzi za dj’ką jak i repertuaru.

_R007143 _R007304 _R007382
_R007270

Nie jestem jednak, aż takim ignorantem jak mnie malują i zacząłem podpatrywać kolegów co grać umieją. Najpierw przyjaciela Kovvalskiego, potem starszych kolegów, aż w końcu zacząłem zagłębiać się w tajemnice udanego miksu. Potrzebowałem dodać nutkę profesjonalizmu do frywolnego stylu Exboyfriends.

_R007042

Last Robots

„Bajkonur znajduje się w centrum Ka­zach­sta­nu na prawym brzegu Sy­r-Da­rii.

Ko­smo­drom oraz są­sia­du­ją­ce miasto Bajkonur są wy­dzier­ża­wio­ne Rosji.”

Na jednej z imprez postanowiliśmy powołać skład, który dla mnie osobiście jest dużym wyzwaniem szczegolnie jeżeli chodzi o umiejętności. Skład wybitny, oczywiście poza mną. Last Robots, czyli Igor i Bert, Mr. Lex, Jędrek (Kovvalsky) i ja…

_R006972 _R006982 _R007138 _R007187

I kiedy tylko znajdzie się okazja czasami sobie razem coś zagramy.

Spatif

W Halloween zagraliśmy w Spatifie, co dla mnie wielbiciela Warszawy i historii w ogóle też było niezwykłym przyjemnym doznaniem. Jeżeli miałbym pokusić się o używanie terminologii senior account menagerów to zmienił nam się trochę target. Na rakietę przychodzi młodzież w moim wieku. Przychodzą kumple, a granie dla kumpli jest chyba najprzyjemniejsze.

_R007133 _R007379 _R007024 _R006959

„Rakieta Wostok 1 – To dzięki niej Jurij Gagarin 12 kwietnia 1961 roku odbył pierwszy lot po orbicie Ziemii.

Zdjęcia które widzicie są autorstwa kolejnego kumpla. Zresztą nasz blog opiera się na haśle „kumpel jest dla mnie kumpel”. Paweł Tkaczyk malarz, fotograf i wariat. To trzecie określenie potraktuje zapewne jako największy komplement. Jego dokonania możecie zobaczyć tu http://www.tkaczyktheartist.com

P.S.

Wpisując bezmyślnie słowo rakieta w google natrafiłem na całą masę filmów ze startów takowych. To bardzo ciekawe. Jako, że nasz blog ucząc bawi, bawiąc uczy poniżej link

Dodaj komentarz

  • Uwielbiam Exboyfriends ,grają wybitnie , a zabawa kiedy Oni są za konsoletą jest zacna. Piotr, Krystian , są Wspaniałymi DJ’ami i kropka . I oby grali jak najdłużej w tak cudownym kolektywie .