Nocni kowboje w miejskich ubraniach

Zapadnięty wcześnie zmrok, w połączeniu z wyzwaniami wielkiego miasta, skłania do przyjęcia stylizacji, która nie czyniąc szkody estetycznej, pozwoli na odnalezienie się w dżungli cywilizacyjnej. W takiej zaś dżungli tylko wygodne ubranie umożliwia natychmiastową reakcję na zagrożenia ze strony innych mieszkańców habitatu. Zagrożenie prawdziwe czy wyimaginowane. Nie o to tutaj chodzi. Jak zwykle szukamy pretekstu aby ubrać się tak jak mamy ochotę. W tym wpisie chcemy wyglądać jak nocni kowboje w miejskich ubraniach.

Nocni kowboje vs znane marki

Piotr styl miejski traktuje jednoznacznie – tak jak ten styl na to zasługuje – czyli przez pryzmat marek. Takim brandem na pewno jest stworzony przez Kanyego Westa – niesfornego artystę wielu wymiarów – projekt YEEZY. Takim brandem jest też ALPHA INDUSTRIES czyli klasyczny producent kurtek wojskowych, które od kilku lat – przede wszystkim w postaci bomber jackets tudzież flyersów – święcą triumfy wśród chcącej się modnie odziać młodzieży.

nocni_kowboje_3

Gdy Piotr doda do takiej stylizacji czapkę (marki równie znanej) z daszkiem odwróconym do tyłu to czuje się jak właściwy człowiek na dobrym miejscu. Jako dziennikarz, didżej i poskramiacz niewieścich serc w swoim naturalnym environmencie. Wydłużona kurtka (to specjalna wersja bomber jacket, stworzona przez Alphę w odpowiedzi na zapotrzebowanie odbiorców modnych, a nie tych militarnych) pozwala mu – ogrzewając odpowiednio – na swobodną kontemplację okraszonej feerią świateł nocnej stolicy.

Dowodem tego naturalnego luzu jest ujęty w jego prawą dłoń papieros. Akcesorium, a raczej gadżet jaki przystoi pewnemu siebie mężczyźnie po trzydziestce. Świadczy on o męskim stosunku Piotra do swojego stanu zdrowia.

Papierosy są niezdrowe?

Owszem, ale jedynie wtedy gdy ktoś nie umie dobrze wyglądać podczas palenia!

nocni_kowboje_4

Techniczne detale budują całość

Kędzierski wygląda doskonale w każdej sytuacji. Czerwony detal na kieszeni umieszczonej na rękawie kurtki tylko wzmaga męskość jego charakteru. A metalowy suwak, który błyszczy się w świetle latarni daje znać, że macie do czynienia z charakterem zdecydowanym na wszystko. Także na jego niespodziewane rozpięcie.

nocni_KOWBOJE_5

nocni_kowboje_6

To właśnie techniczne detale budują całość sylwetki, a srebrny zegarek, o którym pisaliśmy już wcześniej, wydaje się wręcz nieodzowny do tego wszystkiego. Pamiętajcie o zegarku. Wyciąganie z kieszeni smartfona w celu sprawdzenia godziny wydaje się wulgarne, poza tym nocni kowboje nie mają czasu na sięganie do kieszeni. To się może czasem (sic!) źle skończyć.

Sportowe buty za dużą kwotę

Wrażenie na młodych ludziach można zrobić pieniędzmi bądź noszeniem rzeczy, które oni uważają za modne. Kędzierski w sposób niemalże perfekcyjny połączył – w wyborze obuwia – te dwie zasady.

Buty projektu interdyscyplinarnego artysty Kanyego Westa to projekt we współpracy z marką Adidas. To jednocześnie te właśnie buty, po które stoi się w specjalnych kolejkach do specjalnych sneaker butików kilka dni podczas premiery każdego kolejnego modelu.

nocni_kowboje_7

nocni_kowboje_8

Czekoladowy brąz zamszu w połączeniu ze spranymi spodniami dżinsowymi typu kolorystycznego faded black idealnie pasują do militarnego khaki kurtki, a błyszczący ortalion nie pozwala na proste zamknięcie stylizacji Piotra w ramce nudnych materiałów typu tweed, zamsz czy struks. Nudnych nie osobno lecz tylko gdy występują razem! Nigdy nie hejtujemy, zawsze uświadamiamy.

Kowbojstwo to jeans

Rejent jest wierny pojmowaniu klasyki. Słysząc hasło nocni kowboje wie, że sesja odbędzie się w nocy i od razu wie, że przyoblecze swe ciało w denim.

nocni_kowboje_1

Kurtka dżinsowa wydaje się zbyt chłodna jak na późną jesień, ale to ułuda osób nieuświadomionych. Cel uświęca środki, a Rejent ma na podorędziu dużo takich środków. Jednym z nich jest szalik. Kratka na nim to – dalekie – nawiązanie do traperskich koców, a jego swobodna i obfita długość pozwoli w razie potrzeby na owinięcie tego na co przyjdzie ochota. Może to być głowa, może być i ciało zmarzniętej niewiasty.

Kardigan skrywa koszulę – nigdy odwrotnie

Po zdjęciu takiego szalika zaś kolejnym środkiem jest cardigan. Ten zapinany z przodu na guziki sweter założony na koszulę chroni przed surowymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie – jeśli dobrany na zasadzie kontrastu – uwypukla to co zostało z koszulki. Barwny kołnierzyk w drobny wzór Liberty of London zdaje się mówić za Rejenta, że nawet nocny kowboj może być wrażliwym estetą.

nocni_kowboje_8

nocni_kowboje_9

Miejska dżungla nocą wymaga ostrożności

To trywialne stwierdzenie, a my mamy na jego wypełnienie trywialne narzędzie w postaci zwyczajnego noża. Matowa i szorstka rękojeść pozwala na pewny chwyt, a jednocześnie srebrzysty zaczep – widoczny przy nożu schowanym w kieszeni – pozwala niedoszłemu napastnikowi na ewentualne podjęcie decyzji o odwrocie.

nocni_kowboje_10

nocni_kowboje_11

Buty klasyczne zatem skarpetki nie

W przeciwieństwie do Kędzierskiego, Rejent stawia znowu na klasykę. Granatowe buty przypominają te, z produkcji których słynie Dr. Martens, ale pochodzą od włoskich mistrzów. Natomiast efekt, który Piotr osiąga stawianiem na pożądaną markę i szokującą stylistykę obuwia, Michał uzyskuje prostym trikiem polegającym na doborze skarpety w mocno kontrastowe paski.

nocni_kowboje_11

nocni_kowboje_13

Każdy z obydwu sposobów jest dobry. Nie wskazujemy, który lepszy, a jedynie podpowiadamy aby odnaleźć ten własny. Styl jeśli ma być dobry to winien być spójny z Waszą osobowością. Czytając to co piszemy uzyskacie taką spójność wcześniej niż inni.

Dużo wcześniej.

 

zdjęcia: Grzegorz Broniatowski http://grzebro.com/

stylizacja fryzur: TEN SALON http://tensalon.pl/

Kędzierski

kurtka: ALPHA INDUSTRIES

spodnie:DSQUARED https://www.vitkac.com/

obuwie: YEEZY BOOST ADIDAS

czapka: NIKE SKATEBOARDING

Rejent

kurtka: KOLOR BEAMS https://www.ssense.com/

kardigan: DOVER STREET MARKET

koszula: LIBERTY LONDSON for UNIQLO

spodnie: HEAD PORTER PLUS

buty: MAURO GRIFFONI

nóż: LEATHERMAN

Dodaj komentarz

 • Uwielbiam styl narracji oraz stylizacji. Chociaż trzeba przyznać, że Pan Rejent trochę za grzecznie, na szczęście kozik i skarpetki ratują sytuacje. Jak zawsze zatem pozory mylą.

  • Grzeczność to tylko maska przykrywającą dzikość manier. Nie chcę budzić zbytnich emocji wśród znajomych. Ale faktycznie nóż mnie zdradził.

 • Panowie wyglądają tak ,że aż mi dech zaparło ,nikt tak nie pasuje do świateł wielkiego miasta jak Wy , znamienne jest to ,że Wy nie tylko cudnie w tych stylizacjach wyglądacie ,ale i do powiedzenia dużo mądrych przemyśleń posiadacie ,a nie każdy model tą zaletę posiada .Gratuluje kolejnego spektakularnego sukcesu 🙂

  • Do takich świateł pasują jeszcze drogie samochody. Nad tym szczegółem pracujemy bez wytchnienia i tez z tego powodu nasza odpowiedź na Pani komentarz z taką zwłoką…. Stokrotnie przepraszamy.

  • Drogi Czytelniku. Kędzierski wiedziony pasją zysku uległ namowom tuzów szołbiznesu i wziął udział w programie wyjazdowym.
   Powracamy w tym tygodniu!
   Dziękujemy za cierpliwość.