Męski świat

This is a men’s world…

Mężczyzna teoretycznie staję się pełnoletni w momencie swoich osiemnastych urodzin. Teoretycznie, bo moim zdaniem dojrzewa zdecydowanie później. Paradoksalnie dwudziestokilkuletni facet ma do zaoferowania tyle światu, co Republika Czeska przemysłowi morskiemu.

 

Poważne traktowanie siebie

Nobody likes you when you’re 23” w tym wersie piosenki Blink 182 jest wiele prawdy. Chcemy się fajnie ubierać, ale nas nie stać. Marzymy o głosie Jamesa Earla Jonesa, a zdarza nam się wydawać postmutacyjne krzyki. Furą jest weekendowe „rent a car” od własnej matki. Z własnego doświadczenia wiem, że ten okres błędów i wypaczeń kończy się bardzo raptownie. Moja teoria jest taka, że mężczyzna powinien odbierać dowód osobisty w dniu swoich trzydziestych urodzin. Pstryk i światło. Wszystko się zmienia. Jednego poranka poznajesz pojęcia kac, metabolizm i wyrzuty sumienia. Zmieniają się gusta.

IMG_9568a

Zauważasz brak choćby jednej koszuli w szafie pełnej t-shirtów. Sprawdzasz która godzina i sam przed sobą zaczynasz się wstydzić Casio, które jest z Tobą od wczesnego liceum… Oczywiście nie mam nic do nieśmiertelnego G-Shocka, ale nagle w wieku trzydziestu lat chciałbyś choćby czasami być traktowany poważniej.

 

Time after time” Cyndi Lauper

IMG_9392a

Skupię się dziś na górnych kończynach naszego ciała. Konkretnie na ręce (łac. manus) i na tym jak można sprawić, żeby ta ręka była ręką jeszcze bardziej męską. Na innych częściach ciała mężczyzny po trzydziestce skupię się w następnych postach. Będzie o czapkach, biżuterii, koszulach i o kończynach dolnych ( łac. membrum inferior). 

Męski świat

Z Michałem zegarki lubimy bardzo. Mogliście o tym przeczytać tu i tu. Kolega Rejent ma o wiele większą wiedzę ode mnie i to on mnie zainspirował, żeby udać się w podróż przez Genewę w świat dynastii Tudorów.

Proszę Państwa. Przed Wami… Tudor Heritage Black Bay S&G

IMG_9562a

To jest ameliniowe! Ano jest. Już przed Państwem rozkładam ten zegarek na czynniki pierwsze. To czarne to aluminium. Anodowane. Co to znaczy? Poprzez ten proces aluminium staje się bardziej twarde i odporne na korozje. To złote. Tak…Dobrze Państwo kombinują. To złoto. Brzeg bezela wykonany jest ze złota, a jakże, 18-karatowego.

 

Mamy grudzień, spodziewane są opady śniegu, więc warto wspomnieć, że na wskazówce minutowej zauważycie motyw płatka śniegu, który został zaczerpnięty z Tudorów używanych przez Francuską Marynarkę Wojenną.

Renesans marki TUDOR

Skrót S&G oznacza materiały, które zostały użyte do produkcji modelu. Wytrawni znawcy Tudora wiedzą, że S oznacza steel, a G to gold. Jeszcze bardziej wytrawni widzą tutaj widoczną inspiracje legendarnym modelem 7924 z lat 50-tych ubiegłego stulecia.

IMG_9514aPytają się państwo o szkło. Już odpowiadam. Cyferblat chroniony jest najwyższej jakości szkłem szafirowym.

Tudor przeżywa teraz absolutny renesans. Ta powstała z inicjatywy założyciela Roleksa – Hansa Wilsdorfa marka ma prawie 90 lat. Historia brandu fascynująca z wieloma zwrotami akcji.

IMG_9523aIMG_9394aI uwaga najlepsze… Mimo, że życzymy Tudorowi jak najlepiej jest to zegarek trudno dostępny, co sprawia, że jest bardzo cool. I nawet za sprawą gigantycznego wzrostu sprzedaży takim pozostanie. David Beckham wie co nosi.

 

zdjęcia: Łukasz Dziewic

zegarek: Tudor Heritage Black Bay Dark S&G (dziękujemy WKRUK) www.wkruk.pl

samochódBMW 430i (dziękujemy BMW Auto Fus)

płaszcz: Acne

 

 

Dodaj komentarz