Kampania wrześniowa

Warszawa. Poniedziałek.

Zastanawiają się Państwo co dwóch poważnych, zapracowanych mężczyzn może robić w stolicy pod wieczór w sam początek tygodnia. Do teatru nie pójdą, w kinie byli sobotę. I co może oznaczać ten niezborny tytuł Kampania wrześniowa?

Otóż my, specjalnie dla Was, prezentujemy kolejną stylizację, tym razem poświęconą aspektowi doboru odpowiedniej kolorystyki i umiejętnej budowie monochromatycznego wizerunku.

20160921_rk_0380

Look Piotra wywodzi się jego atawistycznej fascynacji militariami. Lecz gdy jako młody chłopiec sklejał modele tak kultowych samolotów jak „Łoś”, jak „Jak-9” czy też jak napędzany, dwunastocylindrowym chłodzonym cieczą, silnikiem Rolls-Royce’a, legendarny Supermarine Spitifire, nie przypuszczał, że camo znajdzie tak szerokie zastosowanie w świecie przynależnym cywilom. I zaiste szyty na miarę garnitur w idealny sposób podkreśla sylwetkę Piotra i ukrywając zarazem pewne mankamenty, nadaje jej zdecydowany, wręcz oficerski charakter. Czy to przewrót majowy? Nie, patrząc na kalendarz, to raczej kampania wrześniowa.

20160921_rk_0309

Materiał typu wełna został zaimportowany z Włoch i co ciekawe, ten sam dokładnie wzór został zakupiony z dalekiej Ameryki przez samego Pharrella Williamsa oraz Tinniego Tempaha, który zajmuje się hip-hopem w bliższej nam Anglii. Piotr zdecydował się mimo to nie rezygnować ze stylizacji.

20160921_rk_0392

Szeroki mankiet u nogawki sugeruje gotowość do działania i przede wszystkim odsłania to na czym Piotrowi zależało najbardziej.

Wsuwane obuwie na solidnym obcasie to oczywiście klasyczne mokasyny pensowe czyli penny loafers. Najczęściej kupowane przez polityków – podobno z poprzedniego rządu – uszyte są metodą Goodyear, o której można by napisać bardzo dużo. Ale po co, skoro kilku fachowców wypowiedziało się na temat już wyczerpująco. Można ich znaleźć w Internecie. Jest to dość niedaleko.

20160921_rk_0370

Proponuję jednak zostawić już temat imagu a’la miejski leśniczy ewentualnie dyrektor Składnicy Harcerskiej i przejść do tego co naprawdę ma znaczenie czyli efektownej stylizacji utrzymanej w nastroju total blue.

20160921_rk_0345

W moim przypadku nie jest to smutek tylko emanacja skłonności do dalekich podróży jako kapitan jednostki pływającej. Stąd płaszczyk jesienny, który już prezentowaliśmy na blogu w pierwszym wpisie, jest krótki i umożliwia szybką reakcję ciała w przypadku zagrożenia ze strony piratów lub kogokolwiek innego.

20160921_rk_0311

Ponieważ firma A KIND OF GUISE, która zaprojektowała moje odzienie wierzchnie pochodzi z Monachium to pod niego wzułem cienką bluzę trykotową projektanta amerykańskiego. James Perse tworzy w Los Angeles i jest znany z ubrań o sportowej prowieniencji, acz wykonanych z matariałów zarezerwowanych bardziej dla mody wyższej. Obawiając się, iż jego głęboki granat nie będzie zbytnio odcinał się od koloru płaszcza, na szyję założyłem wielobarwny szalik w kratę japońskiej firmy Sophnet prowadzonej przez Hirofumiego Kiyonagę. Kiedyś, obiecuję, jeden z nas założy coś z droższej linii Horofumiego – Uniform Experiment.

20160921_rk_0328

Granat kapitański wymaga swobodnego podejścia do globalizacji niczym korporacja Monsanto. Spodnie musiały być zatem co najmniej z Francji. I są. Marka A.P.C istnieje od 1987 roku i słynie z minimalistycznego designu oraz wysokiej jakości materiałów, ale Państwo na pewno kojarzą ją z Kanye Westem, który zaprojektował dla niej t-shirt bez nadruku. Tak, brzmi to dziwnie i takim samym jest, ale limitowana kolekcja takich koszulek po 100 euro zniknęła z półek pierwszego dnia sprzedaży. To jedyny powód dla którego nie posiadam takiej koszulki.

20160921_rk_0416

Cremem de la cremem mojego ubrania są buty. Całkowite odejście od lekko zaznaczonej elegancji i skierowanie się na tereny miejskiego streetwearu. Przy Piotrze ubranym tak oficjalnie nie mogłem postąpić inaczej niż stosując stylizację przeciwną. Reebok Classic C Club Gum mogą być noszone zamiennie z każdymi klasycznymi butami sportowymi, a pytając mnie czy pasują do płaszcza zdradzacie tym samym, iż nasze kolejne wpisy powinny pojawiać się częściej dając Wam radość i edukację, a nam spełnienie.

20160921_rk_0398

20160921_rk_0223

zdjęcia: Grzegorz Broniatowski http://grzebro.com/

Kędzierski

koszula: HUGO BOSS (brak sklepu www w Polsce, co uważamy za skandal)

garnitur: BALTHAZAR PRIVATE TAILORS http://balthazar.pl/

obuwie: LODING PARIS http://loding.pl/

Rejent

płaszcz: A KIND OF GUISE https://akindofguise.com/

bluza: JAMES PERSE LOS ANGELES http://www.barneys.com/

spodnie: A.P.C https://www.apc.fr

buty: REEBOK CLASSIC http://www.reebok.pl/

szalik: SOPHNET http://soph.net/

Dodaj komentarz

  • To czego nie da opisać się słowami wspaniale dopełniają zdjęcia. Nurtuję mnie jednak jedna sprawa, gdyż zauważyłem małe zaczerwienienie u Pana Kędzierskiego na lewej nodze pod kostką w miejscu gdzie but styka się z nogą. Czy aby stopa Pana Kędzierskiego nie została obtarta przez te zacne mokasyny?

    • Wręcz przeciwnie. To właśnie buty inne, poprzednie tak zdruzgotały zdrowie Piotra. Teraz mokasyny wykonane w technologii ramowej leczą mu stopy kojąc jednocześnie ścięgna.

      • Tak myślałem. To po prostu widać. Pierwsze zdjęcie Piotra – wygląda jak strugany Pinokio. Mam wrażenie, że też nie jesteście zadowoleni. Prawda? Szczerze 😉 Z całym szacunkiem dla fotografa, który zapewne jest świetnym fachowcem, ale chyba jednak nie zrozumiał Waszego zamysłu. Z rzeczy dobrych – piękny szalik.

  • Pan Kruger od dawna pobudzał moją wyobraźnię,..ale po tych zdjęciach, ach i ech….zaczynam żałować, ze już mam męża. Z fotografii spogląda mężczyzna przystojny, inteligentny, stylowy i już nieco doświadczony. Czekam na więcej!