Fred Perry, Rick Owens i my

Skrzyżowanie Wilczej i Plater w Warszawie. Jeżeli chcecie się kiedyś umówić na spotkanie z Panem Krugerem, macie dwa wyjścia. Albo zaproponuje Wam Saską Kępę, bo ma blisko albo Sofrę. Knajpę, która się na wspomnianym wcześniej rogu mieści. Nasze tutaj pisanie to nie tylko ciuchy, zegarki czy anegdoty z życia projektantów. To również zaproszenie do naszego małego świata. Dzisiaj dowiecie się, gdzie duet R&K lubi jadać. Wspominamy o Sofrze, bo lubimy, szanujemy i spędzamy tu dużo czasu. Nie dostaliśmy nawet zniżki. Skandal.

20161006_rk_0676
Wnętrza restauracji Sofra są przyjazne. Światu i nam.

Sofra

mieści się w kamienicy dwojga adresów – Emilii Plater 4 i Wilcza 71. Kamienica wzorowo oddaje ducha architektury lat 30-tych. Nie zrobiliśmy zdjęć wewnątrz klatki schodowej, bo uznaliśmy, że byłoby to niegrzeczne, ale jeżeli lubicie się po stolicy szwendać, warto obejrzeć tą niezwykłą przestrzeń. Przeszklona winda robi wielkie wrażenie.

20161006_rk_0565

20161006_rk_0599

20161006_rk_0588

20161006_rk_0645

Zajmijmy się zatem tym, na co czekają tysiące mężczyzn i jeszcze więcej kobiet przed komputerami. Nasza wyjątkowa stylizacja…

20161006_rk_0415

Zacznę ode mnie.

Bluza. W zasadzie część Was już pewnie wie, bo styl Ricka Owensa jest bardzo rozpoznawalny. Ostatnio głośniej niż o jego ciuchach było o jego pokazach. Najpierw stłukł modela, który urządzał sobie happeningi na jego pokazie, a potem naraził modelki na przepuklinę. Kazał im siebie nawzajem na pokazie nosić. Nie tradycyjnie na barana, tylko raczej w pozycji zbliżonej do tych, które możecie zobaczyć w Kamasutrze.

sofra-2

Niesymetryczny suwak, duży kaptur, czerń i skóra. Elementy charakterystyczne dla projektanta z Kalifornii. To jedna z moich ulubionych części garderoby. W Polsce mało popularny. Owensa noszą często koledzy Mazolewski i Nergal. Spodnie zaś, o których piszę praktycznie co wpis i co wpis odwlekam opisanie ich szczegółowo są z Kanady. DSQUARED jest brandem popularnym w środowisku piłkarskim, co dużo mówi o tej marce. Kojarzenie DS2 przypomina mi sytuacje z BMW w latach 90-tych. Fajne, ale chyba bym nie założył. Ja, mimo uprzedzeń, spodnie te uwielbiam i ten model posiadam w kilku kolorach. Jeżeli jesteście tak bardzo ciekawi, to powiem. Ten model to COOL GUY. Tyłek wisi, a nogawki są wąskie, czyli coś co lubię najbardziej.

20161006_rk_0535

Na nogach buty z nowej kolekcji Y-3.

Nowa kolekcja, ale nie nowy model. Y-3 Yoshi Run pojawia się po raz kolejny. Bardzo wygodny but na podeszwie typu boost, która jest teraz flagowym systemem Adidasa. Kolaboracja Adidasa z Yamamoto to moim zdaniem jeden z najlepszych modowych mezaliansów. Powoli szykuję się do tego, żeby napisać cały post nie tylko o tym colabo, ale o samym projektancie. Bardzo ciekawa postać. Na razie jednak pozdrawiamy pana Yamamoto tradycyjnym Ja mata.

Tyle o mnie. Mam zaszczyt opisać teraz look mojego przyjaciela Michała. Pan Kruger jak zwykle zadał szyku i powiem Wam, że trochę zazdroszczę, kiedy koleżanki wzdychają na widok starszego kolegi. W tym wypadku nie będzie inaczej. Teraz wchodzi Pan Kruger cały na… granatowo.

20161006_rk_0469

Sweter. Kolaboracja.

To nasze ulubione słowo ostatnio. Nie chodzi o to, że pasjonujemy się historią drugiej wojny światowej. Podoba nam się, że artyści, projektanci i znane ciuchowe brandy łączą siły. Tutaj mamy taki przykład. Na wskroś brytyjski Fred Perry łączy siły z Rafem Simonsem.

Zacznijmy od Freda Perry’ego. Facet był symbolem brytyjskiego tenisa w pierwszej połowie XX wieku. Ze względu na swoje pochodzenie, odmienił on wizerunek tenisa jako sportu elitarnego, przeznaczonego tylko dla arystokratów. Perry wygrał Wimbledon w 1936 roku i tytuł wrócił na Wyspy dopiero 73 lata później, kiedy turniej wygrał Andy Murray. Murray zresztą był przez FP ubierany. Perry, podobnie jak Lacoste, stworzył swoją markę, która zawładnęła światem tenisa. W latach 60-tych słynną koszulę tenisową podchwyciła subkultura modsów i marka wyszła poza rynek stricte sportowy.

Czas na kolegę z Belgii. Dla Pana Rafa kolaboracje to chleb powszedni. Po pierwsze Adidas. Moim zdaniem kupowanie Stanów Smithów by RS jest objawem szaleństwa, ale o jego klasie może świadczyć współpraca z Jil Sanders czy Diorem. Simons z Diora zrezygnował i połączył siły z Calvinem Kleinem, który zrobił z niego dyrektora w swoim domu mody. Pierwsza kolekcja już na wiosnę. Ciekawe jest to, że Simons zaczynał od projektowania mebli, a jego pierwsza męska kolekcja powstała w 1995 roku.
Oto i on. Sweter. Wełna. Kolor: granat. Ale dzięki takim historiom, na ten oczywisty element garderoby patrzy się zupełnie inaczej niż na zwykły „swetr”.

20161006_rk_0552

Spodnie Michasia to JOOP!

Dla mnie wybór niezrozumiały, bo nie wiem, jak można przejść przez próg sklepu z szyldem z nazwiskiem pana Wolfganga. JOOP! Mój mieszkający w Berlinie wujek za każdym razem, kiedy byłem u niego w odwiedzinach, pokazywał mi paluchem dom projektanta. I z tym paluchem i dzielnicą Wansee JOOP mi się kojarzy. Koniec. Kropka.

Jak wiecie Michał jest w Japonii. Ma mi kupić coś z Mastermind Japan. Obiecał. Zobaczymy, czy będzie super kumplem czy tylko kumplem.
Nie wiem, czy Państwo się orientują, ale Japonia nie jest w Polsce, a nawet w Europie. Japonia jest w Azji. Tam, jak zapewne Państwo wiedzą, jest inna strefa czasowa. Michaś śpi i nie jest w stanie udzielić mi informacji na temat kurtki, butów (napisał JAKIEŚ WŁOSKIE) i zawadiackiego szalika. Mam wprawne oko, ale nie aż tak.Zapowiadam zatem suplement do tego posta, gdzie w/w elementy opiszę.
We wtorek wraca. Jeśli da mi prezent, siadam do komputera…

(dałem prezent, a poniżej info zakupowe – MR)

zdjęcia: Grzegorz Broniatowski http://grzebro.com/

Kędzierski

kurtka: RICK OWENS

spodnie: DSQUARED https://www.vitkac.com/

obuwie: Y-3 YOSHI RUN http://www.y-3.com/PL/

Rejent

kurtka: GERALD & STEWART by FIDELITY SPORTSWEAR http://fidelitysportswear.com/

sweter: FRED PERRY x RAF SIMONS https://www.fredperry.com/

koszula: ACNE STUDIOS http://www.acnestudios.com/eu/en/home

pasek: ANDERSON’S http://www.andersonheritage.it/

spodnie: JOOP!

obuwie: MOMA ITALY http://www.moma.it/

Dodaj komentarz