Być jak David Beckham

Łatwo jest dobrze wyglądać gdy się jest uznanym kilkakrotnie za mężczyznę roku przez rozliczne magazyny modowe. Łatwo jest mieć styl gdy się ma za żonę projektantkę mody. Łatwo jest żyć jak David Beckham gdy się nim jest.

My, niestety, mimo posiadania przez Rejenta, zajmującej się modą żony, Davidami nie jesteśmy. Może to kwestia słabej techniki lewą nogą w wykonaniu Kędzierskiego, a może po prostu kalifornijskie słońce pozwala na zupełnie inne życie. Jednak ponieważ prosicie w rozlicznych listach i wiadomościach, abyśmy pokazali stylizację opartą na rzeczach bardziej przystępnych geograficznie i kwotowo niż do tej pory, postanowiliśmy wykorzystać okazję i pokazać się z naszej Beckhamowej strony.
david_beckham_2

I tutaj w sukurs nam przychodzi kolekcja,

którą DB zaprojektował dla popularnej marki. Marka nazywa się H&M – i jako uczciwi blogerzy, którzy prezentowali się do tej pory w swoich własnych ubraniach musimy zaznaczyć, że gdy wybraliśmy się do salonu sprzedażowego aby zakupić stroje, zostaliśmy rozpoznani i przy kasie odmówiono wzięcia od nas kwot zakupu, za co dziękujemy, choć nam głupio – i z tego co widzimy na rozlicznych billboardach umie produkować świetne sesje zdjęciowe.
david_beckham_1David wygląda na tych zdjęciach świetnie, choć Kędzierski mówi, że to kwestia tego, iż partner Davida wygląda po prostu źle. My, pomni szaty, która nie zdobi człowieka zadbaliśmy przede wszystkim o rekwizyty i odpowiedni entourage lokalizacyjny.
Wietrzna jesień zaprowadziła nas nad brzeg Wisły, którą swą mroźną o poranku posępnością zdecydowanie daje odpór słońcu Los Angeles. My w stylu Davida cały czas widzimy niepokornego londyńczyka, a nie golden-boya z okładek gazet modowych.
david_beckham_11

Rejent

po drodze okiełznał na mokrym asfalcie sto koni swojego Triumpha Street Triple. Nie jest to osiągnięcie, przecież po Londynie jeździ się znacznie trudniej, ale ten Triumph to właśnie ta niepokorność. Wybór modelu nie jest przypadkowy. Klasyczny Scrambler lub Bonnie pasują do każdego mężczyzny po czterdziestce, ale to trzycylindrowy silnik Streeta i jego bardziej sportowe – niż u wyżej wspomnianych modeli – zawieszenie daje przewagę jeźdźcy podczas omijania miejskich korków. To motocykl dla mężczyzny, a nie do fotografii. I dlatego tak dobrze pasuje do zwykłych czarnych  wełnianych spodni, które rolują się cokolwiek na cholewkach solidnych butów marki Red Wing. Marki, dodajmy, prosto z Ameryki. Nie jest wykluczone, że David – o ile zależy mu na produktach solidnych – też ma taki model.

xf9a9915Skórzana kurtka to zwykła Alpha Industries. Nie chcieliśmy wpaść w pułapkę, w jaką wpada wielu stylistów, i pójść tylko w kierunku brytyjskości. Jest wygodna, a jej matowo przecierana skóra kreśli wrażenie sylwetki spokojnej i opanowanej swoim doświadczeniem.
Lekki sweter przełamuje monochromatyczność samej sylwetki jak i całego zdjęcia. Stonowane bordo pasuje do jesiennego spojrzenia spod – nietypowego jak dla Rejenta – kaszkietu. Lecz jesień, jak wspomniałem, niesie wiatr. A przed takim czymś warto chronić o ile nie całą głowę, to przynajmniej fryzurę.
david_beckham_13

Kędzierski

swojej akurat nie chroni, lecz może sobie pozwolić na taką dezynwolenturę dzięki posiadaniu, pokaźnego jak na zwykły dwurzędowy płaszcz, kołnierza.
Efekt widocznego ciepła, jaki osiągnął na tych zdjęciach, podkreślany jest przez miękka, z kolorystyczną perfekcją dobraną, flauszową koszulę. Zapięta na pod szyję daje znak, że jest to mężczyzna uważny, dbający o zdrowie i – zawsze – szykowny. Kołnierzyk idealnie pasuje do brody, która jest istotnym elementem stylizacji. Proszę zwrócić uwagę, że jej przełamana lekką siwizną – godną późnemu trzydziestolatkowi! – czerń wręcz nawiązuje dialog z płaszczem i melanżową poświatą koszuli.

david_beckham_14Spodnie – podobnie jak u Rejenta – są zwyczajne. Wełniane – nigdy dżinsowe! Dżins w ujęciu motoryzacyjnym sugeruje pracownika warsztatu. Owszem, jesteśmy gotowi kiedyś na taką stylizację, ale nie w plenerze. W plenerze, tam gdzie zobaczyć nas może wiele par oczu, jesteśmy dżentelmenami.

david_beckham_15Typowy dżentelmen zaś sznurując obuwie nigdy nie pochyla się do samej ziemi. Czyni to z kultury jak i ze względów bezpieczeństwa. Kędzierski aby zawiązać swoje wysokie buty produkcji japońskiej – to kolejny element zupełnego zaskoczenia, element jakich wiele w naszych stylizacjach – stawia stopę na oponie typu All Terrain. Takie opony w dzisiejszych czasach mają tylko samochody stricte terenowe. SUV to kategoria dla dam, którą to kategorię szanujemy tylko, widząc ładne, dłonie z pomalowanymi paznokciami, na kierownicy.

david_beckham_16Klasycznym Jeepem serii XJ z 1999 roku na sesję jechało się zdecydowanie wygodniej niż Triumphem. Silnik o pojemności 4.0 nie nawiązuje z kierowcą dialogu na temat spalania, co więcej nie nawiązuje żadnego i z łagodnym bulgotem sześciu cylindrów popycha Cherokee’ego naprzód tam gdzie tylko jego kierowca zachce.

david_beckham_19Wybór tego – amerykańskiego przecież – wozu jest klamrą dzięki której powracamy do Davida Beckhama. Ikona mitu męskiej przygody, za jaką uchodzi, zasłużyła na samochód z krwi i kości, a to Jeep akurat był na stanie naszej kolekcji atrybutów dżentelmena. Na Bentleya przyjdzie czas kiedyś. Po wygranych meczach i po ślubie. Kędzierskiego.

zdjęcia: Grzegorz Broniatowski http://grzebro.com/

Kędzierski

płaszcz, koszulka, spodnie: H&M http://www2.hm.com/pl_pl/

obuwie: ADIDAS x NEIGHBOURHOOD http://www.adidas.pl

Rejent

spodnie, sweter: H&M http://www2.hm.com/pl_pl/

kurtka: ALPHA INDUSTRIES https://alphaindustries.de/

buty: RED WING SHOES http://www.redwingheritage.com/

motocykl: TRIUMPH STREET TRIPLE

Dodaj komentarz

 • Spoglądając na Panów jestem przekonany że w niedalekiej przyszłości Pan David Beckham założy bloga, a jeden z jego pierwszych wpisów będzie zatytułowany ” To be like Rejent and Kedziersky”
  Z poważaniem
  Kacper

 • Pan Rejent niech zajrzy w dowod rejestracyjny bo 115 koni mechanicznych to chyba nie w tym modelu, a sportowe zawieszenie Street Triple posiada, pod warunkiem, ze jest to wersja R, a nie zwykła jak na zdjęciu:)
  David Beckham nie byłby zadowolony z takiego podkoloryzowania rzeczywistości:P

  • Muszę przyznać Panu rację. 105 koni tylko, już poprawiamy. Sportowość zawieszenie zaś mierzyłem stosunkiem do wyżej w tekście wymienionych Bonneville lub Scramblera. Ale też zedytujemy ten pasus.

   • Chylę czoła za podejście i obiecuje juz nigdy nie hejtować! Takim odpisaniem to mi pan Rejent zaimponował! 🙂
    Lewa w górę, pozdrowienia od fanatyka Triumpha, szerokości na tym białym z naklejką 1991!