Biuro w kolorze fashion

Słucham, po co tu panie przyszły?
Noooo… Bo my jesteśmy takie podobne do siebie…
wszyscy znajomi mówią o tym u nas w biurze

Biuro w kolorze fashion !

biuro_fashionTo ważne. Mamy biuro. Biuro w kolorze fashion. Mamy biurko i obrazki na ścianach. Jest kserokopiarka, spotkania i kontrowersyjny, bo różowy, kolor ścian. Tu rodzi się początek naszego, wspólnie posiadanego z Michałem, imperium.

W tym biurze właśnie, w tym modowym wilczym szańcu, powstała ta niezwykła sesja zdjęciowa.

Kalorie Piotr liczy za pomocą obuwia!

XF9A0497Zacznijmy ode mnie. Od dołu. Tradycyjnie but. Fajny model w bardzo fajnej kolaboracji. Adidas Micro Pacer miał swoją premierę w 1984 roku kiedy to cały świat był w popkulturowej gorączce związanej z sci-fi i kosmosem. Futurystyczny but z kangurzej skóry z wbudowanym komputerem. Liczył kalorie, metry, czas.

Ponad 20 lat później ten wznawiany często model pojawił się we współpracy z Hyke. Duet japońskich projektantów ekstrawagancki model sprowadził do wersji minimalistycznej. Pięknie tutaj wpisuje się motto Hyke czyli HERITAGE AND EVOLUTION.

Tańszy Rick Owens

XF9A0488O Ricku Owensie co nieco tutaj już pisaliśmy. Długowłosy człowiek legenda. Mistrz galanterii skórzanej. Te szerokie w kroku portki z „tańszej” linii DRKSHDW, która skupia się głównie wokół butów. Rick zresztą mam na swoim koncie współpracę z Adidasem, którą już niedługo tutaj zaprezentujemy.

Albo Givenchy albo Versace

XF9A0481Koszulka Givenchy. Po pierwsze jest to chyba najbardziej charakterystyczna koszulka dla ostatnich dokonań tego domu mody. Ponad 10 lat za wszystkie wariactwa Givenchy odpowiadał Pan Riccardo Tisci. Odpowiadał, bo właśnie niecały miesiąc temu postanowił „skupić się na swoich osobistych planach„. Niektórzy plotkują, że teraz przejmie stery w Versace i powiem szczerze, że może to być wyjątkowa współpraca. Tak wyjątkowa jak sama Donatella Versace.
Everybody says I’m the king of darkness… but at the end of the day I’m quite a sweet dreamer. I’m obsessed with cartoons and romance” to słowa Tisciego, które opisują kolekcję zimową 2014/15.
Ciekawostką jest, że ten „print” wróci w tym sezonie w wersji czarnobiałej.

O płaszczu mało

XF9A0468Płaszcz. Typowy Yamamoto. Typowe Y-3. Nie mam nic do dodania. Biuro w kolorze fashion na pewno do niego pasuje, mimo, że w biurze nie pada.

Michał zaczyna się jak Mykita. Na „M”

XF9A0382Czas na mojego przyjaciela. Człowieka wielu talentów. Michała.
Jest jedna rzecz, która na tych fotografiach nas łączy. To okulary Mykita. Możemy się narazić niektórym osobom, ale są to okulary produkcji niemieckiej.  Na oba modele przeznaczymy oddzielny post, bo jest co opisywać. Jak sami Państwo wiedzą diabeł tkwi w szczegółach, a my o te szczegóły dbamy.

Kaszmir jak James Bond

XF9A0355Powiedzą Państwo:
Toż to zwykły sweter (niektórzy użyją zapewne słowa swetr)!!!!

Odpowiadam:
Nieprawda. To sweter Jamesa Bonda!

Przenosimy się do Beamsley w North Yorkshire. Pan Peal, założyciel firmy,  zaczął swoją przygodę w 1936 roku w Londynie. Jak to zwykle w życiu bywa życie stawia nas przed różnymi wyznaniami i Pana Peala w 1939 roku przytuliła do swojego khaki serca brytyjska armia. Zrządzenie losu sprawiło, że Peal trafił na Szetlandy. Ten archipelag na Oceanie Atlantyckim słynie z doskonałej jakości wełny i tak właśnie zaczęła się jego swetrowa odyseja. W Londynie wojenne deficyty sprawiły, że wysyłane tam swetry dobrej jakości szybko zdobyły popularność. Na przełomie lat 40/50 głównym surowcem na który zdecydował się Peal został kaszmir. To początek historii, bo jak zapewne przypuszczacie, Pan Peal jest już w wełnianym niebie. Firma istnieje jednak dalej i doskonale sobie radzi. W 2012 roku 25 sztuk pojechało na plan filmu Skyfall. Daniel Craig nosił je dumnie w kilku scenach.

Spodnie jak zwykle na miarę

XF9A0394Wiecie dobrze, że spodnie to ważny element garderoby. Wiecie, że dobór skarpetek do spodni jest często sprawą honorową dla gentlemana. Te akurat spodnie są z pracowni Bielenia, a skarpetki COS pasują do nich idealnie, ale to buty Adidas Consortium x Colette są wisienką na torcie.

Buty z Paryża kupione w Polsce!

Mamy tutaj wielką międzynarodową koalicję. Wszystko na bazie klasycznego modelu Campus 80. W tym roku cały projekt Consortium działa pod hasłem #SneakerExchange. Jest to współpraca na linii brand-sklep (legendarny paryski Colette). Byłem świadkiem jak Michał kupował te buty. To było nie lada wydarzenie, zarówno dla Michała jak i dla sklepu Chmielna 20 LAB.

Jako, że to człowiek niebanalny to możecie jego gustowi zaufać.

XF9A0415Wiem, że długo. Wiem, że nieliczni doczytali, ale…
Będziemy uparcie starali się Wam nasze fascynacje sprzedawać.
Nawet kosztem klikalności.

Ktoś musi.

zdjęcia: Grzegorz Broniatowski http://grzebro.com/

Kędzierski

koszulka: GIVENCHY https://www.vitkac.com/

płaszcz: Y-3

spodnie: RICK OWENS https://www.vitkac.com/

obuwie: Y-3

okulary: MYKITA http://moko61.com

Rejent

golf: N.PEAL https://www.npeal.com/

spodnie: BIELENIA https://www.bielenia.com/

skarpetki: COS

buty: ADIDAS CONSORTIUM x COLETTE https://chmielna20.pl

bransoletka: MIANSAI

okulary: MYKITA http://moko61.com

Dodaj komentarz

  • 🙂 Moi Drodzy po pierwsze ten kolor na ścianach to pudrowy róż ,coś po między kremowym a bladym różem , po drugie koszulka Pana Piotra bardzo działa na wyobraźnię ,uroczy Jelonek Bambi jakby otwierał drzwi do przestrzeni do tej pory dla niego zakazanych natomiast pomarańczowy kolor skarpetek Pana Michała cudownie kontrastowo komponuje się z jego granatowym golfem , sesja ta ma w sobie duże pokłady naturalnej spontaniczności .Panie Piotrze tekst jak zwykle wspaniały ,z utęsknieniem czekam na kolejny wpis ,dziękując za ten 🙂 pozdrawiam

      • niech Pan, Panie Michale mnie oświeci ,myślę ,że piosenka „Somwhere over the rainbow „, ma tu wiele w tym temacie do wyjaśnienia ,strzelę ,że 7 , a tak na prawdę to cztery podstawowe , no chyba ,że są to tak wyjątkowe Osobowości jak Panowie 😉 Panowie są też wirtuozami palety barw 🙂